Shema školskog voća
Autor: Administrator , 23. 1. 2014.

Danas nas je posjetio mr. sc. Marijo Tomić. Naše mališane (učenike od I.do IV. razreda) je upozorio na to koliko je važno svakodnevno konzumirati voće. Isto tako upoznao ih je s raznim vrstama voća i ukratko pojasnio zbog čega je pojedino voće zdravo i korisno našem organizmu. Tu su bile jabuke, šljive, jagode, mandarine, bademi i masline. Poseban naglasak je stavio na masline jer je specifična za naš kraj. Na kraju ugodnog druženja smo uz glasan pljesak pozdravili gospodina Marija i zahvalili mu se.

Evo što su naši trećaši izjavili nakon predavanja:

Nisam razmišljao o tome koliko jedem nezdravo, ali kad sam čuo za shemu školskog voća, odlučio sam promijeniti jelovnik. Već danas, pa nadalje, svaki dan pojest ću jednu voćku i to svježu jer sam saznao da je svježe voće najzdravije.

Toni Marinković

Djeca kao ja su još uvijek u razvoju, stoga, ako ne jedemo voće, nećemo biti zdravi.

A najdraža mi je izjava da je kraljica voća jabuka.

Tamara Krišto

Jabuka je kraljica voća. Šipak ima prekrasan cvijet.Prema breskvi moramo biti nježni. Šljive su ukusne i sušene i sirove. jagoda je voće ravničarskog kraja, a smokva je simbol naše Dalmacije. Sušena i sirova othranila je naše pretke.

Mara Bašić

Saznala sam da su pčele važne za naš život jer one zaprašuju cvjetove od kojih se dobivaju plodovi koje mi na kraju jedemo. Odlučila sam svaki dan pojesti jednu voćku.

Nora Čubrić

U slučaju da nemamo sirovog voća, možemo jesti voćne kompote, sokove ili sušeno voće.

Na moje iznenađenje, saznala sam da i maslina pripada u vrstu voća.

Antea Čubrić

Sada znamo koje voće je za nas djecu, a i za odrasle.

Naučila sam da bez voća nema zdravlja.

Chiara Petrović