Makirina na Danima cvijeća
Autor: Administrator , 9. 5. 2014.

U sklopu manifestacije „Dani cvijeća u Svetom Filipu i Jakovu“ od 25.do 27.travnja 2014.godine, održana je smotra učeničkih zadruga Zadarske i Šibensko-kninske županije u kojoj je sudjelovala i naša zadruga „Makirina“. Kad smo stigli na odredište, trebalo nam je petnaestak minuta da pronađemo stol na kojemu ćemo izlagati svoje proizvode.

Prvo smo preko žičane ograde iznad stola pričvrstili naš „Prekrivač za snove“, a potom smo na stol posložili svoje proizvode: maslinovo ulje, vrećice punjene lavandom, sapune od lavande i čajeve od kadulje, vrijeska, masline i komorača.

Pored stola smo stavili tkalački stan na kojem su posjetitelji mogli vidjeti kako se tka, a koji nisu krili oduševljenje našim stolom, zaustavljajući se i postavljajući pitanja o „Prekrivaču“, o tkalačkom stanu… Zainteresirani su mogli pogledati i ppt prezentaciju o nastanku „Prekrivača“.

Osim nas svoje su proizvode izložile i škole iz Skradina, Tisna, Katolička osnovna škola iz Šibenika, Rogoznica i Centar za odgoj Šubićevac iz Šibenika. Našlo se tu ručno rađenih torbica, privjesaka, vaza, marmelade…

Komisiji smo ispričali o nastanku „Prekrivača“ i ostalih proizvoda i organizaciji zadruge. Proglasili su nas četvrtima u županiji. Bili smo zadovoljni svojom prezentacijom i odlučni u namjeri da drugi put budemo još bolje pripremljeni.

Dona Vuković, 7. r.

Andrea Gulam, 7. r.