Murtelica i Krug predloženi za Državnu smotru LiDraNo 2015
Autor: Katarina Smolić, 19. 2. 2015.

Županijska  je smotra LiDraNo 2015. održana 3. veljače u Kulturnom centru Vodice u Vodicama. Domaćin  Smotre  je bila OŠ Vodice. Našu su školu predstavili literati Barbara Roza Stief – Mušec („Kiša“) , Dana Bašić („Ditinjstvo“), Katarina Gulam („Htjeti i smjeti“) i Klara Vendl („Slika“); novinari Katarina Gulam (reportaža „Živjeti košarku“) i Klara Vendl (putopisna reportaža „Snježnim stazama Francuske“); scenci Barbara Roza Stief-Mušec (monolog „Zašto baš ja“), Patrik Barić i Nika Erak (scenska igra „Neobična priča“), Jan Franko Selman i Matija Vlahov (scenska igra „Tračare“), Katarina Gulam, Marija Gulam, Marin Gulam, Ante Jelušić, Đino Trošić, Antonio Vendl, Klara Vendl i Viola Vukman (dramsko-scenska igra „Krug“)

Za Državnu je Smotru povjerenstvo za literarni izraz predložilo radove učenika Antonija Floigla (OŠ Juraj Dalmatinac), Leonarde Jurage ( OŠ Murterski škoji) te Lucije Ivande (OŠ Vodice). Županijsko povjerenstvo za novinarski izraz predložilo je samostalne novinarske radove učenice Leonarde Jurage (OŠ Murterski škoji) i Krunoslava Ivanovića (OŠ Petar Krešimir IV.); radijsku emisiju „ Čuvari blaga“ (OŠ Vodice) te školske listove „Škoji“ (OŠ Murterski škoji) i „Murtelica“ (OŠ Pirovac). Povjerenstvo za scenski izaraz uputilo je Ninu Mikulandru (monolog „Mala vila“) i predložilo lutkarsku igru „Bajka o ribaru i ribici“ (OŠ Petar Krešimir IV.) te scensku igru „Krug“ (OŠ Pirovac).

Državna Smotra Li DraNo 2015. održat će se u Primoštenu koncem ožujka. Svim lidranovcima naše škole zahvaljujemo i čestitamo na uspjehu.

naš školski list "Murtelica"...

... i dramsko-scenska igra "Krug"