Škrinja s blagom
Autor: Katarina Smolić, 26. 3. 2015.

Predstavljen drugi broj Murtelice

Školskim je hodnicima 19. ožujka  vladalo nemalo uzbuđenje. Naime, radile su se posljednje pripreme za predstavljanje drugog broja školskog lista Murtelice. Rođendansko je slavlje započelo u 12.30 sati u školskom holu pjesmom „Sutra je novi dan“ malog  školskog zbora pod ravnanjem učiteljice Silvane Crljen.

Predstavljanju su, osim učenika i djelatnika škole,  nazočili roditelji i gosti. Za ugodno se okružje pobrinula prof. Karolina Rančić koja je zamisao provela u djelo. Osim udobnih naslonjača, bio je tu i stolić s čajnikom i šalicama, svjetiljka, murtelica u pitaru kao i škrinja s našim blagom – Murtelicom. Tako su se naše novinarke i glavne urednice Klara i Tea, predstavljajući Murtelicu, osjećale kao u emisiji Osmi kat. U udobnim su se naslonjačima uz prigodnu besjedu  našle i ravnateljica Mirjana Božić i prof. Anita Vrkić, odgovorna urednica Murtelice.

Mladi su se novinari predstavili odabranim ulomcima iz svojih radova, a literati su pokazali ljepotu i snagu riječi, književne i zavičajne. Uživali smo u glazbenim trenutcima sedmašice Marije Gulam. Pozorno smo slušali našu najdražu gošću Josipu Petrinu, radijsku novinarku HRT-a koja je napomenula da je njezina jedina primjedba na list da primjedaba nema. Istaknula je kako smo joj pozivom, ali i iznenađenjem za imendan, uljepšali dan. Svima je nazočnima slatko iznenađenje slijedilo pred kraj druženja – rođendanska čokoladna torta.

Klara Vendl, 7. i Anita Vrkić, prof.