Županijska smotra Lidrano 2016.
Autor: Administrator , 13. 4. 2016.

U Kulturnom centru Vodice u Vodicama održana ja 2. ožujka županijska smotra LiDraNo za učenike osnovnih i srednjih škola Šibensko-kninske županije. Domaćin je jubilarne dvadeset i pete Smotre bila OŠ Vodice. U zraku se osjećalo veliko uzbuđenje sudionika, ali i trema, naročito onih koji su se morali scenski okušati na daskama pozornice.

Našu su školu u literarnom izrazu predstavili učenici Franko Jan Selman („Mama šopingholičarka“), Barbara-Roza Stief-Mušec („Ples s burom“) i Klara Vendl („Priča o princezi“). Novinarskim izrazom predstavili su se Barbara-Roza Stief-Mušec („Vrijeme blagdana – vrijeme trošenja“ i „Đir po Europi“) i Klara Vendl  („Klađenje – zamka ili samo zabava“). Školski je list Murtelica predstavila glavna urednica Klara. Pojedinačnim scenskim nastupom predstavili su se Franko Jan Selman (monolog „Cijepljenje“) i Patrik Barić (monolog „Prijatelji“). U kategoriji skupnog  scenskog izraza nastupila je dramska družina učenika viših razreda s dramsko-scenskom igrom „Tko je ošišao Bubimira“ za koju je tekst napisala darovita i maštovita šestašica Barbara-Roza. Uz Barbaru u igri glume Viola Vukman, Marija Tomkić, Katarina Gulam, Antonio Vendl, Marija Gulam, Ante Jelušić, Monika Mućaj, Đino Trošić i Klara Vendl. Za državni je susret iz naše škole predložen literarni rad „Mama šopingholičarka“, novinarski rad „Klađenje – zamka ili samo zabava“, monolog „Cijepljenje“ i školski list Murtelica.

Lidranovci, velike čestitke!

Marija Tomkić, 6.r.