« Svibanj 2024 »

Kreativni osmaši
Autor: Administrator , 2. 5. 2016.

Da se svaki trud na koncu isplati, konačno su dokazali naši osmaši. Od dolaska u peti razred ništa nisu prepustili slučaju. Četiri su godine na satovima razrednika uz budno oko svoje razrednice, profesorice engleskog jezika Karoline Rančić, smišljali i izrađivali, crtali, rezuckali, šivali i lijepili te se pritom, naravno, dobro zabavljali. A sve to, vođeni idejom da prikupe novac za ekskurziju.

Pirovčanima, i onim malenima i onima nešto starijima, opće je poznato da su na Cvjetnicu, na Badnjak i na neke druge prigode u središtu našega mjesta osvanuli stolovi sa svakojakim iznenađenjima koja su uvijek iznova donosila nešto novo i drugačije.

Različiti su proizvodi i prikladne poruke obilježili ovu generaciju. Ipak, sve što je lijepo, uvjerili smo se, kratko traje. Četiri su godine proletjele, a naše osmaše čekaju nove avanture u srednjoškolskim vodama. Oni su svoju misiju ispunili i pokazali koliko srce malenoga može biti veliko. Naime, dio su prikupljenog novca donirali u humanitarne svrhe za potrebe Marijinih obroka.

Klara Vendl, 8. r.

Sutra, 3. svibnja, naši osmaši, zajedno s učenicima sedmih i osmih razreda iz OŠ Petra Zoranića iz Stankovaca, odlaze na zasluženu ekskurziju u Istru. Neka im ta četiri dana ostanu u prekrasnom sjećanju, a nama neka ostanu kao poticaj na činjenje dobra, jer, kao što su nam pokazali, dobro se, zaista, dobrim vraća!

Osmaši, uživajte, i neka vam je sretan put!!!