S 28. smotre učeničkih zadruga RH vratili smo se s priznanjem
Autor: Administrator , 12. 10. 2016.

Na ovogodišnjoj Međužupanijskoj smotri učeničkih zadruga Šibensko-kninske i Zadarske županije održanoj u travnju u Zadru, našoj je školi, uz OŠ Rogoznica (županijski pobjednik), pripala čast urediti izložbeni županijski stol predstavljajući tako našu županiju na 28. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske.

Smotra se održavala u Zadru od 4. do 7. listopada 2016. u prostoru Arsenala. Našu je školu predstavila sedmašica Barbara-Roza Stief-Mušec u pratnji profesorice Karoline Rančić. Na Smotri je sudjelovalo 70 izlagača osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske i inozemstva.

Na našem su se stolu, osim proizvoda naše UZ Makirine, našli proizvodi zadruga iz Primoštena, Skradina, Šubićevca… Nakon svečanog otvorenja, u kojem su sudjelovali učenici domaćini iz OŠ Petra Preradovića iz Zadra, prosudbeno je povjerenstvo razgledavalo izložene radove. Izložbeni su uratci imali i prodajni karakter. Za sve su sudionike Smotre bile organizirane brojne radionice: izrada paške čipke, lutkica od lavande, pletenje košara od šiblja i špaga, šivanje spare, slaganje didaktičkih drvenih igračaka na temu hrvatske povijesti, razmnožavanje lavande, kuhanje čaja od maslinova lista, crtanje vinom tehnikom „vinorel“…Povjerenstvo je na kraju Smotre proglasilo najproizvod koji je ove godine pripao UZ Regoč iz Ogulina pod nazivom „Šah iz davnine“ inspiriran likom i djelom najpoznatije Ogulinke Ivane Brlić Mažuranić.

Nakon svečanog zatvaranja Smotre spremili su se stolovi, dijelili pozdravi i telefonski brojevi, a kući, osim priznanja, ponijele i lijepe uspomene.

Barbara-Roza Stief-Mušec, 7.r. i Karolina Rančić, prof.

Barbara-Roza šiva lutkice od lavande

Kući se vraćamo s priznanjem

Učiteljica Karolina izrađuje pašku čipku

Najbolji u našoj županiji - UZ Krtol, OŠ Rogoznica