Naši uspjesi sa županijskih natjecanja
Autor: Martina Srdarev, 17. 3. 2017.

Iza nas su upravo završena županijska natjecanja u školskoj 2016./2017. godini. Nakon provedenih školskih natjecanja, a pod vodstvom svojih mentora, županijskim je natjecanjima pristupilo 50 učenika naše škole (opaska – neki su učenici pristupili natjecanjima iz više predmeta). Priznat ćete da je ovaj broj za školu poput naše (koja broji sveukupno 117 učenika) zavidan.

Na županijskoj Smotri LiDraNo sudjelovalo je osamnaest  učenika koji su se predstavili u svim izrazima – literarnom, novinarskom i dramskom stvaralaštvu. Na Natjecanje iz hrvatskog, kao i iz engleskoga jezika pozvan je po jedan učenik. Na županijsko natjecanje-izložbu iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK, poslani su radovi troje učenika. Natjecanju iz matematike odazvalo se sedmero učenika, Natjecanju iz biologije četvero učenika dok je Natjecanju iz kemije pristupio jedan učenik, a Natjecanju iz povijesti dvoje učenika. Na 59. Natjecanju mladih tehničara sudjelovalo je desetero učenika, a na INFO kupu troje učenika. Sportska su natjecanja još uvijek u tijeku.

Najbolje su rezultate ostvarili sljedeći učenici:

• Marija Tomkić, 7.r., Hrvatski jezik3. mjesto (mentorica Anita Vrkić)
  • Šimun Barić, 4.r., Matematika5. mjesto (mentorica Silvana Crljen)
  • Viola Vukman, 7.r., Biologija5. mjesto (mentorica Branka Buljan Perić)
  • Antonio Vendl, 8.r., Informatika3. mjesto (mentor Darko Vlahov)

Ali to nije sve!

Na državnu Smotru LiDraNo pozvani su:

• Barbara-Roza Stief-Mušec, 7.r., literarni izraz, s pjesmom „Mami“
  • Franko Jan Selman, 6.r., pojedinačni scenski izraz, s monologom „Jesi za jednu pusu“
  • Nika Erak i Zoe Vukman, 5.r.; Antea Čubrić, Paulo Meić Sidić i Franko Jan Selman, 6.r.; Mate Čubrić, Barbara-Roza Stief-Mušec, Marija Tomkić i Viola Vukman, 7.r. i Katarina Gulam, 8.r., skupni scenski izraz, s dramsko-scenskom igrom „Otimači“

(mentorica Anita Vrkić).

To još uvijek nije sve!

Na 59. Natjecanje mladih tehničara odlaze:

• Filip Krpetić, 7.r., kategorija – strojarske konstrukcije
  • Katarina Gulam, 8.r., kategorija - modelarstvo

(mentor Darko Vlahov).

Na natjecanje-izložbu LIK 2017. predložen je rad Viole Vukman, 7.r.(mentorica Manuela Srdarev).

Čestitamooo svim sudionicima natjecanja i smotri!

naši vrijedni učenici (neki učenici nisu prisutni zbog bolesti)