Proslavili smo 4. broj Murtelice
Autor: Administrator , 11. 4. 2017.

Sve je počelo ravnateljičinim pozivom na razgovor. Nora i ja bezbrižno smo pratile ravnateljicu do hodnika gdje su već čekali neki učenici. Kada smo se okupili, ravnateljica nas je upitala što smo to ponovno napravili. Osjetila sam zbunjenost iako znam da ništa loše nisam učinila. A onda su ona i prof. Anita otvorile vrata zbornice gdje su nas na stolu čekali kolači i sokovi. „Napravili ste Murtelicu!“ ponosno je izjavila naša ravnateljica otkrivši nam razlog našeg okupljanja.

Na druženje su uz kolače i sok bili pozvani svi „krivci“ za uspješno dovršen 4. broj naše Murtelice. Ravnateljica nam se, kao i našoj mentorici prof. Aniti Vrkić, zahvalila na trudu i marljivosti te pohvalila uloženi trud u uređivanju Murtelice. A potom je riječ dala nama novinarima. Glavna urednica Barbara-Roza nije krila svoje oduševljenje pozivom kao i radost koju je, nakon nimalo jednostavnog posla, osjetila kada je Murtelica izašla iz tiska. Njezino mišljenje dijelili smo svi, prisjetivši se i nekih zgoda tijekom nastanka lista. Naša je prof. Anita rekla kako posao odgovorne urednice radi iz ljubavi, ali i otkrila da je ponekad htjela i odustati, a opet, u isto vrijeme, razmišljati o čemu pisati u novom broju. Odahnuli smo jer nam se svima Murtelica „zavukla“ u srce.  Dok smo uživali u kolačima tete Mande, padale su ideje i teme za  5. broj Murtelice.

Murtelica ide dalje!

Antea Čubrić, 6.r.