STAKLENE CIPELICE I TKO JE KRIV PREDLOŽENI ZA DRŽAVNU SMOTRU LIDRANO 2013.
Autor: Administrator , 11. 3. 2013.

Ovogodišnja je smotra županijskoga LiDraNa za osnovne i srednje škole održana 1. ožujka u Kulturnom centru Vodice u Vodicama. Domaćin smotre bila je OŠ Vodice.

Na županijsku je smotru pristiglo 35 literarnih radova između kojih i četiri iz naše škole (Luka, Klare Vendl; Dvije Leonorine ljubavi, Leonore Gal; Iz Hajdukova dnevnika, Andrije Urema i Kafa, Luke Meića). Prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz (Marija Petković, Marina Goleš i Jadranka Čobanov) predložilo je za državnu smotru dva literarna rada iz škole domaćina i jedan iz OŠ Petra Krešimira IV.

Između sedam novinarskih radova prosudbeno povjerenstvo za novinarski izraz (Jelena Pavić, Josipa Petrina i Maja Gulin) predložilo je za državnu smotru putopisnu reportažu naše Lucije Jelušić Staklenim cipelicama po srednjoj Europi, problemski članak iz OŠ Vodice, školski list iz Murtera i radijsku emisiju iz Vodica. Za Lucijin rad imali su samo riječi pohvale.

Za državnu smotru prosudbeno povjerenstvo za scenski izraz (Zdenka Bilušić, Anđelko Babačić, Mirjana Božić i Vlasta Ramljak, državna izbornica i glumica HNK Osijek) predložilo je između pet pojedinačnih i šest skupnih nastupa dramsko – scensku igru Tko je kriv koju su izveli učenici petoga razreda naše škole (Franco Čepulo, Marija Gulam, Ante Jelušić, Monika Mućaj, Đino Trošić i Klara Vendl) prema tekstu nastalom na satovima dramske družine. Iz opravdanih razloga na županijskoj smotri nije prikazana dramsko – scenska igra Odjeća (ne) čini čovjeka koju izvode učenice viših razreda naše škole (Marija Čubrić, Ena Barić, Leonora Gal, Ivana Vukman, Natalia Dobrović, Kristina Gulam, Lucija Jelušić, Lucija Meić i Mara Meić).

Čestitamo svima, a posebno predloženim učenicima. Nadamo se sudjelovanju na državnoj smotri u Primoštenu u travnju ove godine.

Tekst: Klara Vendl, 5.r. i učiteljica Anita Vrkić