Eko, eko – Mali vranac
Autor: Administrator , 13. 6. 2013.

Utrka malog vranca i Boja Vranskoga jezera održava se svake godine povodom Dana zaštite okoliša u organizaciji Parka prirode Vransko jezero na lokalitetu Prosika unutar Parka. Ovogodišnje 10. natjecanje održano je 8. lipnja s početkom u 10:30 sati.

Utrka se sastoji od trčanja i vožnje bicikla. Svrha je događanja poticanje svijesti o potrebi zaštite prirode s posebnim naglaskom na ptičju vrstu mali vranac, čije ime utrka nosi, a koji je najvrjednija i najugroženija vrsta ovog područja, a pripada svima nama.

Natjecanju su  se ove godine odazvale tri škole:OŠ Pirovac, OŠ Stankovci i OŠ Tisno. Na natjecanju je sudjelovalo pedeset i dvoje učenika naše škole u pratnji ravnateljice Mirjane Božić, Domagoja Smolića, prof. TZK, članova DVD- a Pirovac i brojnih roditelja.

Likovnjaci su se smjestili na drvenim klupama ispod drveća i slikali voštanim bojama i olovkom. Bilo je tu svakojakih crteža. Naša je škola ostvarila odličan uspjeh. Od nižih razreda trećašica Barbara Roza Stief Mušec osvojila je 1. mjesto, a četvrtašica Katarina Gulam 3. mjesto. Od učenika viših razreda iskazale su se osmašica Marija Gulam, zauzevši 1. mjesto, i sedmašica Ivana Vukman koja je zauzela 3. mjesto.

Unatoč neispravnim kočnicama i lancima na biciklima, utrka je uspješno okončana. U nižim razredima utrkom su se proslavili četvrtaši Adrian Begić, 2. mjesto, i Marko Čubrić, 3. mjesto. U višim razredima 2. mjesto je odnijela petašica Klara Vendl, a šestašica Marija Čubrić zauzela je 3. mjesto. Na sve sudionike naše škole smo jako ponosni.

Antonela Jajaš, 5.r. i Tea Krišto, 6.r.